You are here: Home » Kwas hialuronowy » MK Natural Cosmetics potrójny kwas hialuronowy

MK Natural Cosmetics potrójny kwas hialuronowy

Kwas Hialuronowy Bioetiq MK Natural Cosmetics

Kwas hialuronowy – rewolucja w nawilżaniu

MK-kwas-hialuronowy

Kwas Hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie w postaci hialuronianu sodu. Ponad połowa całkowitej ilości hiaauronianu występuje w skórze i przestrzeni międzykomórkowej odpowiadając bezpośrednio za jej właściwe nawilżenie, elastyczność i gładkość.

Wraz z wiekiem dochodzi do zmniejszenia jego ilości w warstwie skóry właściwej, skutkuje to utratą jędrności i sprężystości skóry. Dlatego też bezpośrednia aplikacja hialuronianu sodu na skórę uzupełnia jego braki i wykazuje działanie nawilżające, wyrównujące i przeciwzmarszczkowe oraz stymulujące komórki do intensywnej odbudowy.

Kompleks 3 różnych typów kwasów hialuronowych wykazuje najkorzystniejsze, wzajemnie uzupełniające się działanie:

  • kwas wielkocząsteczkowy tworzy na powierzchni skóry warstwę ochronną, która zapobiega utracie wody z wnętrza. Skóra jest zatem doskonale nawilżona zarówno od wewnątrz, jak i zabezpieczona przed zanikaniem wody z warstwy rogowej naskórka.
  • kwas małocząsteczkowy wnika do głębszych warstw naskórka, gdzie wykazuje działanie nawilżające oraz umożliwia szybsze przenikanie substancji czynnych.
  • kwas ultraniskocząsteczkowy zwiększa poziom nawilżenia wewnątrz skóry. Zaleca się stosowanie w połączeniu z olejkiem, kremem, serum (nakładając w pierwszej kolejności kwas hialuronowy).