You are here: Home » Olej naturalny » MK Natural Cosmetics naturalny Olej Inca Inchi

MK Natural Cosmetics naturalny Olej Inca Inchi

Bioetiq MK Natural Cosmetics Olej Inca Inchi

ODKRYJ BOGACTWO ŚWIATA NATURY Amazonia – INCA INCHI

MK-naturalny-olej-inca-inci

Olej Inca Inchi pozyskiwany jest w wyniku wyprasowywania na zimno orzechów peruwiańskiej rośliny o nazwie Plukenetia Volibilis, znanej jako Sacha Inchi, rosnącej na terenach deszczowych lasów Amazonii w Peru. Olej Inca Inchi w Peru jest znany i stosowany od tysięcy lat. Charakterystyczne nasiona Sacha Inchi w kształcie gwiazdy odnaleziono na ceramice wydobytej z grobowców starożytnych Inków. Starannie strzeżono i przekazywano z pokolenia na pokolenie wiedzę o tej roślinie. Olej Inca Inchi jest roślinnym eliksirem życia, umożliwiającym utrzymanie organizmu w zdrowiu i harmonii.

Badania naukowe wykazały, że nasiona Sacha Inchi są jednymi z najbardziej wartościowych nasion roślin oleistych. Wspaniałe właściwości oleju Inca Inchi wynikają z różnorodnej i zbilansowanej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych NNKT, tokoferoli i protein. Udowodniono, że NNKT w skórze powodują zmniejszenie ubytku wody z jej powierzchni oraz odbudowę naturalnej bariery skóry.

Właściwości kosmetyczne oleju Inca Inchi to przede wszystkim:

– naprawa uszkodzonych tkanek skóry. Olej Inca Inchi jest jednym z najlepszych regeneratorów skórnych,
– zwiększenie elastyczności skóry poprzez regenerację kolagenu,
– zapobieganie tworzeniu się przebarwień skórnych i wyrównanie kolorytu skóry,
– przywrócenie optymalnego nawilżenia oraz odżywienia skóry,
– zawarte w oleju Inca Inchi tokoferole (wit. E) wykazują silne działanie przeciwrodnikowe, chroniąc w ten sposób DNA komórek skóry i opóźniając proces jej starzenia,
– regeneracja suchych i zniszczonych włosów.

Pojemność: 30 ml