You are here: Home » Olej naturalny » MK Natural Cosmetics naturalny olej monoi

MK Natural Cosmetics naturalny olej monoi

Olej Monoi Bioetiq MK Natural Cosmetics

ODKRYJ BOGACTWO ŚWIATA NATURY – Polinezyjska Wyspa – Tahiti – Olej MONOI

MK-naturalny-olej-monoi

Olej Monoi wywodzi się z rejonów wysp Tahiti (wyspa Polinezji Francuskiej). Produkowany jest ręcznie od zamierzchłych czasów przez ludy Polinezji, według ściśle określonej procedury.

Olej Monoi powstaje w procesie maceracji świeżych kwiatów gardenii (Gardenia Tahitensis) w tłoczonym na zimno oleju kokosowym. Kwiaty te są zbierane ręcznie rankiem, jeszcze przed pełnym rozkwitem, a następnie zanurzane we wcześniej przygotowanym oleju kokosowym. Na każdy litr oleju kokosowego przypada 15 kwiatów gardenii. Najcenniejsze składniki aktywne oraz zapach kwiatów Gardenii uwalniane są powoli w procesie maceracji do bazowego oleju kokosowego.

Mieszkańcom Polinezji olej Monoi towarzyszył od zawsze. Matki zaraz po urodzeniu nacierały nim ciała dzieci, chroniąc ich delikatną skórę przed słońcem i wiatrem. Ze względu na swoje nawilżające, łagodzące i ochronne działanie – olej Monoi był wykorzystywany do pielęgnacji skóry i włosów. Legendy głoszą, że Polinezyjki zawdzięczały swe gęste, długie i zdrowe włosy oraz gładką cerę właśnie temu olejowi.

Unikalne właściwości oleju Monoi zostały udowodnione także badaniami naukowymi.

Olej Monoi ze względu na swoje dobroczynne właściwości ma szereg zastosowań w kosmetyce:

– może być stosowany jako krem do twarzy. Dzięki zawartości witaminy E ma właściwości antyoksydacyjne, a ponadto nawilża, uelastycznia i wygładza skórę,

– jako balsam do ciała oraz do masażu. Przy stosowaniu jako balsam wystarczy wetrzeć olej w wilgotną skórę po kąpieli. Skóra po nim jest doskonale nawilżona i aksamitnie gładka oraz posiada subtelny zapach,

– za sprawą kwasu laurynowego zawartego w bazowym oleju kokosowym, który wykazuje wysokie powinowactwo do włókna włosa, działa regenerująco na włosy suche i zniszczone. Wystarczy wetrzeć olej we włosy i pozostawić na ok. 2 godziny, a następnie umyć szamponem.

– kwiat gardenii ma właściwości oczyszczające, łagodzące i przeciwzapalne,

– zabezpiecza skórę przed szkodliwym działaniem słońca, wiatru i wody.

Olej Monoi zaleca się stosować bezpośrednio na twarz, ciało i włosy.

Przechowywanie: Olej Monoi topnieje w temperaturze powyżej 25ºC, dlatego zaleca się przechowywanie w temperaturze poniżej 25 º C w suchym i zacienionym miejscu. Wraz ze zmianą temperatury zmienia swoją konsystencję ze stałej w płynną (lub odwrotnie).

Pojemność: 50 ml