You are here: Home » Olej naturalny » MK Natural Cosmetics naturalny olej abisyński

MK Natural Cosmetics naturalny olej abisyński

Olej abisyński Bioetiq MK Natural Cosmetics

ODKRYJ BOGACTWO ŚWIATA NATURY południowy region Morza Śródziemnego – CRAMBE ABYSSINICA

MK-naturalny-olej-abisynski

Olej abisyński otrzymywany jest z nasion jednorocznej rośliny oleistej Crambe abyssinica. Olej ten znany jest od setek lat. Naturalnym terenem występowania jest region Morza Śródziemnego oraz obszar Afryki wschodniej, a szczególnie Abisynia (dzisiejsza Etiopia). Ten jedyny w swoim rodzaju olej odkrywany jest na nowo ze względu na wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne.

Celem zastosowania oleju abisyńskiego w preparatach do pielęgnacji skóry jest uzyskanie lekkości wchłaniania, smarowności oraz intensywnego nawilżenia nawet bardzo wysuszonej skóry. Ponadto stosowany jest jako skuteczny składnik przeciwzmarszczkowy, redukujący oznaki starzenia się skóry. Wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne oleju abisyńskiego wynikają z unikatowej wśród olejów, dużej zawartości w nim długołańcuchowych, nienasyconych kwasów tłuszczowych z przewagą kwasu erukowego, natomiast udział nasyconych kwasów tłuszczowych jest stosunkowo niewielki. Poprzez to olej abisyński pozostaje niezwykle lekkim olejem i po zastosowaniu nie pozostawia uczucia tłustości.

Niespotykany w innych olejach skład nienasyconych kwasów tłuszczowych zawartych w oleju abisyńskim nadaje mu niezwykłe właściwości pielęgnacyjne:
– wyrównuje koloryt skóry,
– zmniejsza przebarwienia,
– poprzez tworzenie mikro-biofilmu na powierzchni skóry chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi i utratą wilgoci,
– ożywia, wygładza i nadaje blasku skórze,
– widocznie wygładza nawet głębokie zmarszczki.

Olej abisyński zaleca się stosować bezpośrednio na twarz, jak również na dłonie, paznokcie i włosy. Należy nanieść kilka kropel oleju na skórę twarzy, szyi i dekoltu, lekko wmasować do całkowitego wchłonięcia.

Pojemność: 30 ml