You are here: Home » Olej naturalny » MK Natural Cosmetics naturalny olej arganowy

MK Natural Cosmetics naturalny olej arganowy

Olej arganowy Bioetiq MK Natural Cosmetics

Odkryj bogactwo Świata Natury – Maroko – Drzewo arganowca

MK-naturalny-olej-arganowy

Olej organowy pozyskiwany jest w wyniku tłoczenia na zimno nasion z drzewa arganowego (Argania Spinosa) zwanego przez tubylczą ludność (Berberów) drzewem życia. Rośnie ono w ekologicznie czystej części Maroka na obszarze wpisanym w 1998 roku na listę biosferycznych rezerwatów UNESCO. Drzewo arganowe rośnie nawet 450 lat poprzez co sądzono, że olej pozyskiwany z jego owoców jest roślinnym eliksirem życia i młodości, mającym wpływ na utrzymanie organizmu w zdrowiu i harmonii.

Olej arganowy ze względu na swoje złociste zabarwienie nazwany został „Złotem Maroka” i od wieków był przedmiotem handlu w rejonie Morza Śródziemnego, jako olej o wyjątkowych właściwościach zarówno spożywczych, jak i kosmetycznych.
Różnorodny i specyficzny skład oleju arganowego nadaje mu unikatowych właściwości szeroko wykorzystywanych w kosmetyce, przez co zyskał miano „BIO eliksiru młodości z Maroka”.

Duża zawartość witaminy E, związków fenolowych oraz karotenoidy nadają mu szczególnych właściwości antyoksydacyjnych, wykorzystywanych w walce z procesami starzenia się skóry. Ponadto antyoksydacyjne właściwości aktywnych związków w oleju arganowym chronią DNA komórki, dzięki czemu zwiększają się zdolności odnowy i regeneracji komórek. Natomiast nienasycone kwasy tłuszczowe i skwalen w nim zawarty w  pomagają utrzymać właściwą warstwę bariery hydrolipidowej skóry. Odpowiadają za utrzymanie wody w jej warstwie powodując, że skóra jest doskonale nawilżona, sprężysta i gładka. W oczywisty sposób przyczynia się to również do zmniejszenia widoczności zmarszczek.

Olej arganowy zaleca się stosować bezpośrednio na twarz, jak również na dłonie, paznokcie i włosy.

Pojemność: 30 ml