You are here: Home » Olej naturalny » MK Natural Cosmetics naturalny olej Tamanu

MK Natural Cosmetics naturalny olej Tamanu

Olej Tamanu Bioetiq MK Natural Cosmetics

Odkryj bogactwo Świata Natury – Wyspy Pacyfiku, południowa Azja, Afryka – Tamanu

MK-naturalny-olej-tamanu

Olej Tamanu powstaje w wyniku tłoczenia na zimno pestek z owoców drzewa tamanu (Calophyllum Inophyllum) pochodzącego z rejonów Afryki, południowej Azji oraz wysp Pacyfiku. Pierwsze informacje na temat niezwykłych właściwości tego oleju pochodziły z Polinezji, gdzie przez miejscową ludność drzewo tamanu traktowane było jako święty podarunek od natury. Miejscowa ludność poszczególne partie drzewa wykorzystywała stosując zewnętrzne i wewnętrzne jako naturalny lek w leczeniu wielu chorób. Właściwości oleju Tamanu zostały przekazane nie tylko w tradycjach ludowych, ale także potwierdzone zostały licznymi badaniami naukowymi.

Właściwości oleju Tamanu wynikają z obecności nietypowych związków chemicznych charakterystycznych tylko dla tego oleju. Główne składniki aktywne to naturalne flawonoidy- kwas kalofillowy i kallofilloidyna wykazujące działanie gojące, przeciwobrzękowe, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i antybiotyczne. Olej Tamanu jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), głównie linolowego oraz oleinowego . Zawiera również fitosterole, które podobnie jak NNKT działają przeciwzapalnie i regenerująco oraz wpływają na wzmocnienie bariery lipidowej skóry i utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia.

Ponadto olej Tamanu wykazuje właściwości:

– przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze
– pobudza regenerację tkanek
– zapobiega tworzeniu zaskórników
– łagodzi stany zapalne skóry
– sprzyja gojeniu wyprysków
– redukuje blizny potrądzikowe
– antyoksydacyjne

Olej Tamanu zalecany jest w szczególności do pielęgnacji skóry tłustej, trądzikowej, mieszanej, dojrzałej, zniszczonej, z problemami. Zaleca się stosować punktowo w stanie nierozcieńczonym na zmiany chorobowe skóry, wypryski, obrzęki, blizny. W pozostałych przypadkach można stosować olej Tamanu w rozcieńczeniu do 50 % z innymi olejami.

Pojemność: 30 ml